Tatli Dillim | FULL HD

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
FavoriteLoadingAdd to favorites

4 kişinin defterinde

Tatli Dillim | FULL HD
13 Temmuz 2018 468 defa okundu 0 yorum
Tatlı Dillim

Tatlı Dillim, 1 Kasım 1972 tarihinde vizyona giren yönetmenliğini ve yapımcılığını Ertem Eğilmez’in üstlendiği, senaryosunu Vefalı Şendil’in yazdığı, başrollerini Tarık Akıcı ve Filiz Akın’ın paylaştığı komedi filmidir. Hem film Kemal Sunal’ın ilk sinema filmidir.

Ferit İstanbullu zengin bir ailenin çocuğudur. Tıp okumasına karşın en büyük hobisi basketbol oynamaktır. Maçlar öncesi kulak vermek ve kamp gerçekleştirmek için basketbol takımı ile beraber Emine’nin bulunduğu köye gider. Emine ise köy öğretmenidir ve tüm hayatı köydeki insanlara takviye etmekle geçmektedir. İstanbul’da çapkınlıklarıyla ünlü Ferit Emine’den fazla hoşlanır ve onun kalbini kazanmaya çalışır. Emine ilk ilk olarak Ferit ile ilgilenmese de iki genç kısa süre daha sonra birbirlerine aşklarını itiraf eder ve evlenmeya karar verirler. Evliliklerinin birincil günleri epeyce mutlu geçer fakat Ferit’in İstanbul’dan gelen arkadaşları işleri bozar.

Arkadaşları ile birlikte İstanbul’a ve oradaki eski yaşamına geri dönen Ferit Emine ile evliliğini unutur. Emine bir süre bekledikten sonra İstanbul’a kocasını aramaya gider. Fakat acı gerçekler yüzüne vuracaktır: Ferit evliliğine ailesine haber vermediği gibi, eski çapkınlıklarına geri dönmüştür. Bunun üzerine Emine Ferit’e hayatının dersini vermek için kolları sıvar. Şehirli ve oldukça rahat bir kadın şeklinde Ferit’in karşısına yeniden çıkacak, ikiz kardeş Mine olarak gerçek kocasının kafasını karıştırmaya başaracaktır.

httpss://www.facebook.com/arzufilmofficial
httpss://twitter.com/ArzuFilmAS
httpss://instagram.com/arzufilmasofficial/

Emine: httpss://youtu.be/FHwCDhLbfS0

Son Hıçkırık: httpss://youtu.be/SjjbSC7PpDU

Senede Bir Gün: httpss://youtu.be/QXtE20uVvgk

Mavi Boncuk: httpss://youtu.be/0aPemUexAk4

Gözleri Ömre Değer: httpss://youtu.be/Vm0t-72cHqw sizlere yemekmutfagi.com farkıyla sunulmuştur

Yorumlar