Şişlik ve Ödemin Baş Düşmanı Yiyecekler

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
FavoriteLoadingAdd to favorites

9 kişinin defterinde

Şişlik ve Ödemin Baş Düşmanı Yiyecekler
12 Temmuz 2018 315 defa okundu 0 yorum

Şişlik ve Ödemin Baş Düşmanı Yiyecekler

Yaz yaklaşıyor. Diyetler, doğal karışımlar, detokslar devam ederken kendine fazla zaman ayıramayanlar içinbizden tavsiyeler. baştan bulabileceğiniz, herkesin alabileceği, en kısa sürede etkisini görebileceğiniz, ödem ve şişkinlikleri yok eden yiyecek ve içecekler…

Bakımlı olmanın baskı olmadığını kanıtlamanın bir yolu. Kilo verme yolunda atılacak bir adım. İşte ödem ve şişkinliği azaltan yiyecek ve içecekler;

Olmazsa olmazımız olmalı SU;

Vücudunuzdaki şişkinliklerden ve ödemlerden kurtulmanızın en temel yolu günlük beslenmenizin içine yüksek miktarda su eklemektir. Günlük olarak 1,5 litre ve üzerinde içeceğiniz su, ödemlerin atılmasına yardımcı olur. Ama özenli olun, seri tüketilen su vücudunuz için zararlı olabilir. Su içiminizi güne yayınlama.

Evin olmazsa olmazı: Yoğurt;

Eksik yağlı olarak satın alacağınız veya evde hazırlayacağınız yoğurt, prebiyotik etkisiyle doğal bir ödem söktürücüdür. Detoks içecekleri ve smoothielerde de kendisine bol miktarda yer bulan yoğurt, ödem ve şişkinliklerin yok olmasında büyük etkiye sahiptir.

Taptaze olacak: Salatalık;

Salatalığın afiyet adına hazırlanan listelerde bulunmadığı şimdiye dek görülmedi diye düşünüyoruz. İçerdiği su miktarıyla jurnal su ihtiyacınızı da karşılamaya niyetli olan salatalık, taze olduğunda midenizi hafifletmek üzere de etkin rol oynar.

Yarım kase, tazecik: Maydanoz;

Yeşil bitkilerin ödem söktürücü ve şişlik giderici özelliğini yavaştan görmeye başlamışsınızdır. Sabahları tüketeceğiniz yarım kase maydanoz en etkin besinlerden bir tanesidir. Çekinmeden afiyetle yemeniz gerekenlerden yani.

Günde bir bardak: Yeşil nehir;

Yeşil nehir, bitki çayları arasında tercih etmeniz gereken ve ödem söktürücü özelliğiyle öne meydana çıkan bir çaydır. Şişkinliğin yok olmasına da tezgâhtar olan yeşil çayın tansiyonu yükseltebileceğini unutmamanız gerekiyor. Somurtkan halde yüksek oranda tükettiğiniz yeşil nehir, size kalp çarpıntısı olarak geri dönebilir.

Marketlerde her zaman var: Ananas;

Doğal detoks olarak da adlandırabileceğimiz ananası her mevsim bulabilmeniz mümkün. bu nedenle markette gördüğünüzde almaktan sakın çekinmeyin. Parçalara bölüp su haline getirdiğiniz ananası afiyetle içmenizi öneririz.

Kıpkırmızı: Nar veya nar suyu;

Nar suyu olarak bahsettiğimiz suyun doğal mevye suyu olduğunu unutmamanız gerekir. Taze nardan bıkkın bir nar suyu, ödem attırıcı etkiye sahip olacaktır. Burada uyarı etmeniz gereken en önemli şey ise kanınızdaki şeker oranı. Daha doğrusu şeker hastalarının doktoruna danışarak hangi oranda tüketmesi gerektiğini öğrenmesi.

  • Kızartmalardan uzakta durun.
  • Kafein tüketiminizi dengeleyin, mümkünse minimuma indirin.
  • Gazlı içecekleri seçim etmeyin.
  • Hazır soslar kullanmaktan kaçının.
  • Tuzlu ve sodyum tüketimini azaltın. Unutmayın ki 1 gram tuz 200 ml. suyun vücutta tutulmasına niçin olur.
sizlere yemekmutfagi.com farkıyla sunulmuştur

Yorumlar